daran

Když mi přinesl pošták(česka pošta) balíček, mohu ho odmítnout?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě můžeš. Balíček bude vrácen zpět odesilateli.

Další odpovědi
marci1

Převzetí balíčku můžete odmítnout. Nebude uložen na poště, ale vrácen odesílateli zásilky. http://www.ces­kaposta.cz/cz/ak­tualne/aktuali­ty/2010/zmeny-v-postovnich-podminkach-id31763/

pusinka50

Dej si pozor na balíčky, které jsou ti posílány v rámci doručení prvního balíčku s tzv. akční zásilkou různých v „akční ceně“ předmětů. Od takovýchto firem pak máš povinnost odebírat další balíčky v měsíčních zásilkách již v plné ceně zboží. Zboží musíš pak odhlásit písemně na adresu odesilatele.

Krakis

Rozhodně odmítnout! Také jsem jednou převzal balíček ,,zdarma" s nějakou encyklopedií na pokračování.Vyhodil jsem to a začli mě otravovat o zaplacení nejprve poštou a po té i telefonicky.Když si najali vymahačskou firmu,začal jsem zase vyhrožovat já přítelkyní právničkou.Pak si dali konečně pokoj.A to vše jen asi pro 180.-korun za první složku do šanonu nějakýho zeměpisu.Stačilo říct,že je budu žalovat za neoprávněné užívání osobních údajů (kde je vlastně vzali?) Bohužel,dnes prodávají osobní data i pojišťovny,ban­ky,zdr.zaříze­ní,sociálka,…at­d.