tim-2

Když mi otec chce darovat,přepsat dům stačí zajít za notářem? Jaký je další postup? Kolik to bude stát? díky

Když nám realitka nabídla,že sepíše darovací smlouvu,tím mysleli,že pak ještě samy půjdem k notářovi nebo mají svého notáře?

Nejlepší odpověď
marijakes

Darovací daň v přímém příbuzenském vztahu se neplatí, platí se jen odměna notáři a odměna za přepis na katastru. odměna notáři se odvýjí dle výše ceny darovaného majetku.

Nevím, zda realitka zajistí i přepis na katastru, ale notář určitě ano. Já jsem využila přímo notáře.

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/ne­zarazene-dotazy/12022-vyse-odmeny-notare-za-sepsani-zapisu-o-darovaci-smlouve.html

Další odpovědi
Hlada

Nestačí jít za notářem. K převodu vlastnictví je rozhodující změna vlastníka v KN. K tomu nepotřebujete notáře ani žádného jiného placeného zprostředkovatele. Sepíšete si darovací smlouvu, vyplníte formulář pro vklad do KN, zaplatíte poplatek 1000 Kč a to je vše. Se vším vám na katastru pomohou.

hanny 2

Přes realitku to neřeš,zaplatíš tak 2× – realitce provizi a ne malou – jsou to zloději a ještě notářské poplatky.Jdi rovnou za notářem!