Avatar uživatele
tim-2

Když mi otec chce darovat,přepsat dům stačí zajít za notářem? Jaký je další postup? Kolik to bude stát? díky

Když nám realitka nabídla,že sepíše darovací smlouvu,tím mysleli,že pak ještě samy půjdem k notářovi nebo mají svého notáře?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, hanny 2, marijakes před 4212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marijakes

Darovací daň v přímém příbuzenském vztahu se neplatí, platí se jen odměna notáři a odměna za přepis na katastru. odměna notáři se odvýjí dle výše ceny darovaného majetku.

Nevím, zda realitka zajistí i přepis na katastru, ale notář určitě ano. Já jsem využila přímo notáře.

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/ne­zarazene-dotazy/12022-vyse-odmeny-notare-za-sepsani-zapisu-o-darovaci-smlouve.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nestačí jít za notářem. K převodu vlastnictví je rozhodující změna vlastníka v KN. K tomu nepotřebujete notáře ani žádného jiného placeného zprostředkovatele. Sepíšete si darovací smlouvu, vyplníte formulář pro vklad do KN, zaplatíte poplatek 1000 Kč a to je vše. Se vším vám na katastru pomohou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Přes realitku to neřeš,zaplatíš tak 2× – realitce provizi a ne malou – jsou to zloději a ještě notářské poplatky.Jdi rovnou za notářem!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek