Avatar uživatele
Efchen

Kdyz me boli ledvina, za kterym doktorem mam jit?

Uz dva dny me intenzivne boli prava ledvina. K tomu me dost boli hlava a ani s jidlem se mi moc nechce kamaradit. Vim, ze to muze znamenat leccos, ale nevim, za jakym doktorem se s tim chodi ..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, Rokio před 2983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Na tvém místě bych šel jednoduše za praktickým lékařem a ten by tě poslal ke správnému doktorovi.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jste si jistá, že jde o ledvinu? Odborný lékař je urolog, k němuž můžete jít bez dalšícho dooporučení. Ale může mít překročenou kapacitu..

Šla bych tedy napřed k praktickému lékaři, který vás zná, má informace o vašich vyšetřeních a chorobách atd., posoudí váš stav a rozhodne o dalším postupu.

Ad palmal

Nejen nefrolog, ale i urolog se zabývá chorobami ledvin, záleží zřejmě na závažnosti onemocnění.

Potvrdí i odkazy
http://www.ne­frologie-praha.cz/nhome.html
Nefrologie
Zabýváme se zejména vyšetřením a léčbou onemocnění ledvin a močových cest a vysokého krevního tlaku.

Urologie
http://www.po­liklinika-budejovicka.cz/u­rologie

diagnostika a léčba urologických onemocnění ledvin, močových a pohlavních cest (u dětí adheze a zúžení předkožky)

Sama jsem s onemocněním ledvin chodila na urologii. a tomto oddělení jsem byla i na operaci.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Já bych zašla za obvodním. Kdyby tě ledvina bolela opravdu intenzivně, tak dva dny bez pomoci nevydržíš. Kdo zažil ledvinovou koliku, ví o čem je řeč.

Upravil/a: Lamalam

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

→ obvoďák, on už bude vědět, kam tě nasměrovat…
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lamalam Nahlásit

Avatar uživatele
palmal

Jen chci opravit annas: Urolog se zabývá močovými cestami, ale konkrétně ledviny má v kompetenci nefrolog.

Jinak tvůj problém bych také řešil přes praktického lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zajdi na pohotovost s tím, že kolika ledvin tě právě postihla a jejich povinností je vyšetřit zdravotní stav.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Obličky má na starosti nefrológia. Ale určite sa treba ohlásiť u obvodného praktického lekára, aj tak vás musí poukázať na vyšetrenie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek