phirana

Když mám zaměstnání na dobu neurčitou a chci skončit dohodou, mám nárok na podporu?

děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
brillant

Pokud budou splněny i ostatní podmínky vzniku nároku na podporu, tak ano.

Další odpovědi
Lamalam

Ano, ale její výše se bude lišit, Pokud bude v dohodě jako důvod ukončení pracovního poměru uvedena nadbytečnost, dostaneš podporu v plné výši. U ostatních důvodů bývá krácená.

ivzez

Ano. pokud splníte-li podmínku pro její přiznání (12 měsíců důchodového
pojištění získaného zaměstnáním nebo jako OSVČ v posledních dvou letech).

Bude-li v písemné dohodě uveden některý z vážných důvodů
podle zákona o zaměstnanosti, nebude se podpora krátit.

Jinak budete mít po celou podpůrčí dobu nárok „jenom“ na 45 %
průměrného čistého výdělku.
________

Poznámka:
Lamalam uvádí jen jeden z celkem asi 11 důvodů,
při nichž se podpora v nezaměstnanosti nekrátí.