tomas1541

Když mam studentský účet, lze na něj posílat peníze?

Ahoj, mam založený účet asi cca od 13 let, je to takzvaný studentský účet, kde se neplatí úroky. A máte omezený limit – můžete třeba týdně vybrat 2000 Kč, nemůžete platit přes internet online a v obchodech. A já se přihlásil na jednu stránku, kde si na svůj web dám reklamu a za klik mi za ní platí a už jsem na sbíral určitou částku k vyplacení.A chci si ji nechat vyplatit na ten účet a teď tam chtějí jméno, příjmení, bydliště atd…, banky – to znamená jako např. ČSOB? -, IBAN- číslo účtu, E-mail(PayPal) ptal jsem se jich a říkali, že PayPal nemusím mít, tak tam mam napsat normálně svůj e-mail, co používám? A tak se ptám, jestli mi tam ty peníze můžou bez problému poslat. Účet založen v České spořitelně.

Když mam účet do 15 let, lze na něj posílat peníze?

Odpovědi
Drap

Pokud jim poskytneš potřebné informace, neni žádný problém převést peníze z účtu na účet.

odik

Účet který popisuješ je nějaký divný/nestandardní. Taky jsem měl studentský účet u ČS a rozhodně jsem neměl zakázáno platit online ani v obchodech. Takže teoreticky můžeš mít zablokovány i příchozí platby z jiných než povolených účtů (rodiče). A třeba taky ne, to zjistíš ve smlouvě.

Zisky z reklam musíš na konci roku doložit v daňovém přiznání. A projdi si jejich podmínky, silně pochybuji, že dovolují takto vydělávat osobám mladším 18 let.

Jinak co se týká údajů, nevím jakou používáš reklamní službu, ale dej si pozor, abys o sobě nepsal víc informací než je zdrávo = aby to nebyli nějací podvodníci.