Rokio

Když mám trojku z maturity z anglického jazyka, jaká je má jazyková úroveň v tomto cizím jazyce?

Známky z daného jazyka sice neposkytují stoprocentní informaci o jazykové úrovni jeho uživatele, ale na druhou stranu známky mají o něčem vypovídat.

Zajímalo by mě tedy, jaká je přibližně moje úroveň v tomto cizím jazyce.

Nejlepší odpověď
ivzez

Maturitní zkouška by měla odpovídat úrovni B1.
Ale protože maturanty připravuji na zkoušky, vím,
že tomu tak často není, úroveň bývá nižší.

Maturanti se témata poměrně často učí zpaměti a mívají problémy
se dohovořit v běžných životních situacích. Neplatí to samozřejmě
pro všechny školy (gymnazisti na tom bývají o něco lépe), ale je to
bohužel poměrně časté.

V případě, že jsi zkoušku složil na trojku, úroveň odhaduji někde mezi A2 až B1.

Ale sám bys měl vědět (umět posoudit), jak na tom s angličtinou přibližně jsi.
Domluvíš se anglicky, čteš v angličtině, zvládáš filmy bez českých titulků, …?

Další odpovědi
Drap

Úroveň daného jazyka je dosti mizerná.

Arne1

Oficielně mizerná.

Ale když si vzpomenu na svou maturitu z ruštiny (dostatečná) v porovnání s tím že já se na zájezdě v tehdejším SSSR bez problémů domluvil a učitelky-ruštinářky (které v tom zájezdu byly také) tak ty se bez překládající průvodkyně neobešly, tak to nemusí být podstatné.

Kolik filmů a televizních pořadů v angličtině jsi schopen sledovat ? Co se stane když se dostaneš do anglicky mluvící země ?