mapex

Když mám název stránky např www.odpovědi.cz , jak se řiká tomu „www.“ a jak „cz.“ . a co z toho je doména ?

Nejlepší odpověď
gecco

„www“ – je zkratka World Wide Web
„cz“ – doména 1. řádu
„odpovedi“ – doména 2. řádu

Další odpovědi
arygnoc

WWW
World Wide Web
World-Wide Web
[vórld vajd veb]
celosvetová sieť WWW serverov obsahujúcich internetové stránky, sústava hypertextovo prepojených dokumentov vo formáte HTML prostredníctvom protokolu HTTP.
Každý dokument má svoju špecifickú URL adresu a je umiestnený na nejakom webovom serveri.
Niekedy sa píše alebo vyslovuje ako web.
Vznikla 13. 3. 1989 (udávané i 12. 3. 1989).
12. 11. 1990 vzniká hypertextový projekt.
6. 8. 1991 Tim Berners-Lee verejne publikuje zhrnutie projektu WorldWideWeb na fóre v skupine alt.hypertext. Skutočný štart WWW na globálnej úrovni.
30. 4. 1993 uvoľnil CERN technológiu World-Wide Web ako otvorenú platformu v rámci public domain.

a potom už sa do „číta“ z pravej strany:

.cz – doména 1. rádu
odpovedi – doména 2. rádu [odpovedi.cz]
m – doména 3. rádu (subdoména) [m.odpovedi.cz] – mobilná verzia

;-Q

anonym

Ach ten Google, ach ten Google, …

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­niform_Resource_Lo­cator

anonym

Už máš www.?http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Server