redy

Když mám napsat strukturovaný … ?

Slovo strukturovaný, je myšleno životopis?

Děkuji
Vím, že otazky ohledně (slova) tu byla, ale přesný znění ne.

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá to na strukturovaný živopis Přikládá se k přihlášce na vysokou školu, mnohdy i jako prvotní informace při žádosti o místo. Později je třeba doplnit „vyprávěcí“ životopis.

V odkazu najdete podrobnosti a vzor životopisu. Jde o heslovité údaje, důležitá je i grafická úprava.

http://www.zi­votopisy.cz/struk­turovany-zivotopis

Zkuste se ještě mrknout do odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/psat-zivotopis-s-nekym-kdo-ma-vic-zkusenosti-s-psanim-zivotopisu-nebo-sama

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-se-da-na-netu-najit-vzor-strukturovaneho-zivotopisu-citelny-a-do-predu-vyplneni-vzor

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/strukturova­ny-zivotopis-na-vs

Další odpovědi
Kulpix

Jo. Životopis. Vzor hodím do zdroje.
Musí být, přehledný.
Strukturovaný životopis neboli CV (z ang. curriculum vitae) je základním dokumentem, který využijete ve svém profesním životě. Jedná se o váš osobní profil, vaši vizitku, jež vypovídá o schopnostech, dovednostech i pracovních zkušenostech.

Sestavení strukturovaného životopisu ovšem není vůbec snadnou záležitostí, proto je často nutné se při otázce – jak na životopis – uchýlit k jeho dostupné předloze. V dnešní době existuje na internetu již celá řada odkazů pro heslo „strukturovaný životopis formulář“.

Je nutné, aby každý životopis obsahoval hlavičku se základními údaji. Patří sem osobní informace jako je jméno a příjmení, datum narození, adresa (trvalé i přechodné bydliště), telefon a e-mail. Dále zde mohou být uvedena data jako rodinný stav, občanství či informace o aktuálním zdravotním stavu, jejichž uveřejnění ovšem záleží pouze na vašem rozhodnutí.

V posledních několika letech je to i osobní portrétová fotografie, která získává na své důležitosti, jelikož díky ní strukturovaný životopis působí více osobně.
Struktura životopisu dále pokračuje informacemi o dosaženém vzdělání, které se uvádí v sestupném pořadí. Základní škola se neuvádí, pokud není zároveň vaším jediným vzděláním.

Při sestavení životopisu se nesmí opomenout dosavadní pracovní zkušenosti, které budou jistě zajímat potenciálního zaměstnavatele. Uvádí se délka zaměstnání, jméno zaměstnavatele či firmy, místo výkonu práce, název pozice a stručný popis její náplně.

Zdroj: http://goo.gl/k5Jspe

Kepler

Nevím v jakém kontextu bylo to slovo použito. Ale ano, strukturovaný se používá i v souvislosti s životopisem. Znamená to, že musí obsahovat jisté formální a obsahové náležitosti. Na netu lze snadno zjistit jak má vypadat.

leporela22

Tak když někdo řekne strukturovaný, tak to může být i strukturovaný recept na salát. Pokud myslíte strukturovaný životopis tak je tím mysleno stručný výpis co máte za školu praxi atd… Někde nabízejí i předvolený formát životopisu, že tam máte jen předvolené kolonky a to jen vyplníte. I když podle průzkumu vyšlo najevo, že když personalista vidí tento předvolený formát jako je třeba tento http://www.zi­votopisy.cz/po­kladni-zivotopis-351587? tak personalista sice už tento formát zná a ví co kde najde, ale originalita je stejně vždy na prvním místě. Jinak co v životopise má být a nemá být toho jsou články plný internet.

anonym

Nejčastěji se to užívá u životopisu, ale zjišťuji, že je tento termín spojen např s

  • Strukturované programování

Strukturované programování (též strukturovaný programovací jazyk) označuje v informatice programovací techniku, kdy se implementovaný algoritmus rozděluje na dílčí úlohy (t.j. procedury či funkce), které se spojují v jeden celek. Na strukturované programování lze nahlížet jako na podmnožinu imperativního programování, avšak s jistými omezeními – k implementaci v počítačovém programu se používá vybraných řídicích struktur, ostatní struktury nejsou povoleny a u strukturovaného programování se např. nepoužívá řídicí příkaz skoku.

Více zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Struk­turovan%C3%A9_pr­ogramov%C3%A1n%C­3%AD

  • Strukturovaný dialog s mládeží

Strukturovaný dialog podporuje mladé lidi a veřejné činitele, aby společně diskutovali a aby výstupy z těchto diskuzí byly zohledňovány v politickém procesu.

Strukturovaný dialog s mladými lidmi a organizacemi mládeže slouží jako stálé fórum pro společné zamyšlení se nad prioritami spolupráce v oblasti mládeže na národní úrovni, jejím prováděním a hodnocením. Stejná definice platí i pro úroveň Evropské unie. Zmíněné dokumenty dále načrtávají základní schéma a úkoly.

Evropský program Erasmus+ definuje strukturovaný dialog jako setkání mladých lidí a činitelů s rozhodovacími pravomocemi v oblasti mládeže. Z tohoto programu je možné čerpat prostředky na vlastní aktivity strukturovaného dialogu (viz Erasmus+, klíčová aktivita 3).

Strukturovaný dialog má být apolitický a z pohledu politických ideologií vyvážený. I když se do dialogu zapojují politici, účelem je, aby reflektovali zájmy a potřeby mladých lidí, nikoliv, aby mladé ideologicky ovlivňovali. Strukturovaný dialog je však i prostředek politického a občanského vzdělávání mladých lidí, ať již z pohledu neformálního či informálního učení. Mladí tak mají mít možnost poznávat reálné politické procesy a zapojovat se do nich. Z tohoto pohledu se jedná o nástroj kvalitní participace (zapojování) mládeže do veřejného a politického dění a možnost občanského a politického vzdělávání mladých.

Více zde: http://www.struk­turovanydialog­.cz/co-je-strukturovany-dialog-s-mladezi

  • Polytematický strukturovaný heslář (PSH)

Polytematický strukturovaný heslář (PSH), původní produkt Národní technické knihovny, je česko-anglický slovník hesel, který slouží jako nástroj pro pořádání a vyhledávání dokumentů podle tématu. PSH obsahuje více než 13 900 hesel ze všech základních oblastí lidského poznání. Hesla jsou rozdělena do 44 tematických řad a každé z nich je v rámci oboru zařazeno do šesti-, výjimečně sedmistupňové hierarchie.

Více zde: http://www.techlib­.cz/cs/82897-polytematicky-strukturovany-heslar

marci1

Pravděpodobně životopis. Strukturovaný životopis je dokument, který obsahuje základní informace o tvé osobě, popisuje tvoje dosažené vzdělaní, praxi, dovednosti a znalosti, absolvovaná školení a případně ´tvoje zájmy. Někdy se můžeš setkat se zkratkou CV (z latinského Curriculum Vitae), kterou se moderně životopis označuje. Může být vhodné ho mít kromě češtiny také v angličtině.
Podrobněji ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://www.naz­kusenou.cz/struk­turovany-zivotopis-a348.html

redy

Děkuji všem.

Kulpix

Zamálo…

Na té stránce je to krásně napsané. Taky mě to pomohlo..

Kulpix

Annas》 já byl s odkazem rychlejší, ale mám ho zkrácený:)