Heřman

Když mám doma internet na notebooku a připojuji to i na stolní PC tak musím platit internet za oba dva.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

To máš dost blbý.

Další odpovědi
www

Nějak tomu nerozumím. Platíš za internetové připojení a PC můžeš mít iks!
Něco jiného by bylo, kdybys měl 2 různá internetová připojení, což je většinou zbytečné.
Připojiš totiž router a k tomu další PC a vše jede na jednom internetu!

Michal Kole

Ne

to je jako s televizní zásuvkou na STA (společná televizní anténa).

Provider sice by mohl „technicky“ zkontrolovat, zda doma nemáš za zásuvkou router či jiné rozpočovadlo podle MAC adresy, ale zbytečně by ho to zatěžovalo. Dnes je snad jasné, že každý člen rodiny má svůj notebook, tak by toto omezení bylo konkurenční nevýhodou.

Samozřejmě smlouva může říkat něco jiného.

anonym

Koleso, co to zase meleš? Máš přivedený internet domů (v Tvém případě bohužel) a je jedno, kolik zařízení na něm visí… Co by říkala smlouva? Že nesmíš mít wi-fi router na domácí síť? Že Tě popraví?

anonym

normálně by se platila, ale dost menší částka. V současnosti to pozbývá smysl díky wifině a dalším zařízením. Pokud jen přehazuješ káblík z noťase do PC, tak se divím, že to projde, neboť je jiná MAC adresa a provideři pouští 1 MAC adresu, pokud nemáš jinou dohodu.