Když mám dělat ručitele,bude k něčemu sepsat tu dohodu o regresu?Je to pro syna a jeho ženu,berou si 300tis.a na 20 let.

Mě je 53 roků,proto mám trošku strach,kdyby se náhodou mladí rozvedli,nebo cokoli jiného,abych na stáří špatně nedopadla.Mám to pro ně udělat?Prosím,po­radte.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

No, těžko vám radit. Jako máma stejně nakonec svému dítěti pomůžete, tak je to na světě zařízené 🙂. Ale nezapomeňte udělat vše pro svoje zajištění, ať se to může zdát sebedivnější vám nebo dceři, nikdy nemůžete vědět, co se v budoucnu přihodí. Na začátku vypadá všechno nádherně a růžově, ale vzhledem k vašemu věku, víte už určitě ze zkušenosti, že zdaleka všechno růžově nekončí.
Ale ta dohoda o regresu mne docela překvapuje, ručitel má totiž nárok na plnění od dlužníka ze zákona, pokud za něj splní závazek.
Nejedná se náhodou o převzetí dluhu? To dělají banky z důvodu nedostatečných příjmů dlužníka. Tím pádem se stáváte dlužníkem vy, bez nároku na přípanou kompenzaci neuhrazených financí. A to už není žádná velká legrace.

Další odpovědi
atriplex

Na dvacet let se berou hypotéky a ne tak malá půjčka! Ve vašem věku bych rozhodně nikomu ručitele nedělal. Až budete v důchodu, tak co si počnete?