Kamionacka09

Kdyz ma vdana zena dite s jinym,dostane to dite prijmeni po jeho pravim otci?

Nejlepší odpověď
hanulka11

záleží koho uvede jako otce – podle něj by se mělo jmenovat

Další odpovědi
Sůwa

Záleží na shodném prohlášení rodičů, případně jenom matky ( když otce neuvede ) na matrice, podle koho se bude potomek jmenovat. Mám ve svém okolí případ, že jedno dítě má příjmení po svém otci a další dva příjmení po matce – mají jiného otce a ten je zapsán i v jejich rodných listech. U vdané ženy je ale za otce považován manžel matky až do 300 dní po rozvodu, tady byl zřejmě zapotřebí souhlas všech tří zúčastněných ( matka, její manžel a skutečný otec )..