loruen

Když má někdo invalidní důchod 2. stupně, po kolika letech musí na novou prohlídku, aby pobíral peníze?

A musí se přihlásit na novou prohlídku sám,nebo je automaticky vyzván?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí to být u všech stejné. K prohlídce je vyzván.

Další odpovědi
johana 56

Již při samotném přiznání ID je v posudku o zdravotním stavu určena doba jeho platnosti.
Před vypršením termínu zašle ČSSZ poživateli ID oznámení s datem konání LPK za účelem posouzení aktuálního zdravotního stavu.

Kryšpín

Pokud by se vrátil vážený pan ministr sociálních věcí Drábek, tak prohlídka nebude zapotřebí, bude dalším škrtem uzdraven.

pizlicka

JOLANO 56 není pravda,ze je o na posudku napsáno.ja tam kontrolu,ani na jak dlouho mi by důchod přiznán nemám.mám tam jen,že se nevylučuje zlepšení zdravotniho stavu a uvedeno mám-kontrola časem.