Michal Kole

Když má herečka/herec zahrát nějakou „opileckou“ scénu – opije režisér herce, pro větší realičnost ? Na kolik promilí?

Nejlepší odpověď
quentos

neopije, filmový opilec to jen zahraje. Podobně jako mnozí jiní pracovníci má herec pít alkohol na pracovišti zapovězeno.
Připomněls mi jednu maminčinu poznámku, která kdysi u filmu ucedila směrem k herci, „hlavně že tak dobře artikuluješ po tý flašce, ty blbečku z DAMU“.
Na DAMU skutečně učí studenty, aby dobře artikulovali za každou cenu, jenže v takové roli, jako je opilec, se to obrátí proti nim a působí to směšně…

Další odpovědi
manon

Neopije. Nemusí :) Všichni už mají dostatek vlastních zkušeností a co si nepamatují z opice, zahrají podle opic svých kamarádů :)

anonym

to asi dost dobře nejde, opít se kvůli roli, co kdyby si nemohl pak vzpomenout na text?? 🙂

Cerex

No ale když se podíváte na Bolka a jeho dnes už kultovní Dědictví aneb ...... tak tam bych věřil, že byl ožralej co chvilu a ne jen on :)))

terry

Proč by měl herce opíjet režisér?
Navíc to není ani potřeba. Dobrý herec zahraje scénu dostatečně realisticky.