dodo

Když lze rozpůlit těleso,jeho polovinu rozpůlit,polovinu z poloviny zase rozpůlit a dál půlit půlky,kam až dojdeme?

Doplňuji:
Ano.Lidské vědění se dostalo zatím ke kvarku.Ale i kvark je částice hmoty a musí jít rozdělit.Jenom nevíme jak.Pak by jeho část byla také dělitelná.Není to k zešílení?

Nejlepší odpověď
vlastina

Dodo,že tě ty půlky tak přitahujou…a kam dojdeš to víš

Další odpovědi
quentos

Řekové došli k atomu, o němž se domnívali, že ho „rozpůlit“ už nejde, proto ho pojmenovali atom ( řecky atomos = „nedělitelný“). Dnes víme, že lze atom rozbít na obal obsahující elektrony a jádro obsahující protony a neutrony (elektrony jsou nabité záporně, protony kladně, neutrony náboj nemají). Dnes zatím nejmenší částice vzniklá rozbitím elektronu se nazývá kvark

Tata

Tvoje starosti na mojí hlavu. Dovedeš si představit, že když se podíváš na oblohu a vybereš si tu nejvzdálenější viditelnou hvězdičku a chtěl se k její blízkosti dostat raketou, která by se pohybovala rychlostí blízkou rychlosti světla, potom by si cestoval stovky let. Když bys tam doletěl, před tebou by byla další daleká hvězdička ke které by tví potomci letěli další stovky let. U té další pokud by ještě chápali proč a z jakého důvodu se musí pohybovat vesmírem v takovém malém uzavřeném prostoru, by vyrazili dál hledat konec vesmíru. To je totiž obdoba vašeho hledání ale ven. Pokud se dál bude hmota zkoumat, můžeme se třeba setkat s miniaturním vesmírem a pochopit že nekonečnost vesmíru a hmoty je dána právě jejich následnosti stále do větší ale obdobné formy.