pizlicka

Když lidé dávají do prodeje dům, o kolik nadsazují cenu?

pokud chci koupit dům, o kolik jsou lidé schopni slevit z požadované částky? Ma cenu smlouvat, nebo se jen dívat na domy do sumy, kterou člověk má? Vím,ze je to asi jak kdo, ale prodej domu za 3 500 000 Kč, to se fakt za tu požadovanou cenu prodá? Nebo je prodej ve vysledku za cenu nižší?a o kolik nižší muzu max.smlouvat.samo že se ptam zhruba v pruměru.děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to téma zde byla řeč nedávno. Je dobré vycházet z odhadní ceny jako výchozího bodu. Navíc je to velmi pádný argument pro vyjednávání. Konečná cena je výslednicí poptávky a nabídky. Majitel si cenu samozřejmě může navýšit, ale může mu to být k ničemu, protože za přemrštěnou cenu nic neprodá.

Další odpovědi
df

Kdyz bych chtel slevu treba 300 t, nabidl bych nejdriv cenu 2.8 mil kc

cukrar

Pizličko, to přeci nejde odpovědět, páč každý se chová jinak, má i jiné nároky a názory.
Po první prohlídce bych začal se slevením ceny, pokud bych měl vážný zájem, ještě bych před koupi pozval soudního znalce aby našel něco, co laik nevidí a může mi ještě snížit cenu dolů.

Vše je o jednání.

Nuk nuk

Na to se opravdu dá celkem špatně odpovědět, takhle na internetu. O ceně rozhoduje kromě stavu a velikosti nemovitosti také lokalita a to, jak rychle chce majitel dům prodat a pak samozřejmě na jeho povaze, postoji apod. Někdo na tom vyloženě chce vydělat, jiný jednoduše prodává dům. My jsme například před rokem a půl kupovali dům za cenu maličko podhodnocenou, protože majitelka se ho chtěla zbavit co nejrychleji. Kdyby na to nespěchala mohla to zkusit i za téměř dvojnásobek.
Pokud majitel s prodejem nespěchá, makléři obvykle doporučí cenu trochu nadsadit, jednak z vyšší ceny mají i oni vyšší provizi a jednak, pokud se prodej protahuje, je z čeho slevit.
Prodej domu za 3,5 milionu – opět to, jestli se prodá za tuto cenu, nebo se bude zlevňovat záleží, jestli je za tu cenu atraktivní – dostatečně velký, má nějaký pozemek – zahradu, v jakém stojí místě, vesnici, městě. V Praze prodáte za 3,5 milionu dům snadno, protože bude ještě levný, tady kde bydlím je to cena skoro za vilu.