bolak

Když letos rapidně klesly ceny mléka, proč neklesaly i ceny dalších mléčných výrobků?

Loni jsem kupoval mlíko za 17, po akci za 12, letos za 12, po akci za 8,50 a jogurty které jsem loni kupoval za 11,90 stojí 15,90 a ostatní mléčné výrobky buď cenově vzrostly a nebo zůstaly tam kde byly, tak jak je to možné když je letos přebytek mléka a ceny mléka možná na historickém minimu (vztaženo poměrem k průměrné mzdě v různých obdobích)?

Nejlepší odpověď
Drap

Ty se ještě stále domníváš, že ceny výrobku tvoří převážně náklady na vstupní suroviny ? To snad nemyslíš vážně.

Další odpovědi
gecco

Cena mléka, jakožto suroviny, se do maloobchodní ceny výrobku promítá naprosto minimálně – bohužel, největší položkou je marže maloobchodního prodejce a zpracovatelů…

lexx

mléko co kupuješ v marketu v papundeklové krabici není mléko nýbrž obarvená, chemicky ošizená vodička, dále kalkulace nákladů a ceny, tu tvoří mzdy, režie, obchodní marže a zisk, vstupní surovina to je cca 20% ceny finálního výrobku nebo i méně

anonym

lexx, chemicky ošizená? To je jako mléko kvalitní? Pche!

Finální prodejci jsou největší… raději to napíši polsky- kurwy!