Když lepidlo lepí všechno, proč ne vnitřek tuby?

Proč lepidlo nezatvrdne samo od sebe už v tubě?

Nejlepší odpověď
tatramat

Protože ke své funkčnosti potřebuje naprostá většina lepidel nějakou chemickou reakci – obvykle pokud se „smíchá“ se vzduchem. Krásně je to vidět např. u tzv. sekundových lepidel, tam je reakce téměř okamžitá (a když pak tubu nezavřete, můžete lepidlo vyhodit). A pak jsou dvou a vícesložková lepidla, kde k reakci (a tedy lepení) potřebuje jedna složku druhou, obvykle v určitém poměru, jinak prostě nelepí nebo lepí blbě. Ta se ale neprodávají v smíchané v jedné tubě/plechovce 😉

Další odpovědi
Blondak

uvnitř není vzduch

Makisek

Protože vnitřek tuby je hladký, jelikož nemá žádné ,,zarážky, výstupky" lepidlo se nemá kde uchytit.

Bibinka1111

ono by lepilo i vnitřek tuby, kdyby jsi ji nastřihl/a, prostě tam nemá kde zaschnou – potřebuje vzduch

Lucka1985

to mě taky vždycky zajímalo. aspoň už jsem se tady poučila:-)

Dzik

No protože tam není složka která je potřeba k reakci – zatvrdnutí lepidla. Tato látka je obsažena ve vzduchu, který není v tubě přítomen. Obvykle je jí CO2

Zdroj: moje znalosti

alenka901

protože lepidlo schne až při styku se vzduchem