zjentek

Když krmím psa jednou denně, je to lepší ráno, nebo večer?

Nejlepší odpověď
klumprt

1× denně by mělo stačit a lépe večer, kdy omezuje aktivitu a přechází do útlumu až do spánku. Pokud by běhal jak blázen s plným žaludkem, může u něj dojít k torzi žaludku. Ta ale hrozí spíš u starších a větších psů a jak píše marci, dá se jí předejít rozdělením krmení na dvě dávky denně..

Další odpovědi
dědapetr

Z hlediska trávení je lepší, je-li pes krmen i v dospělosti 2–3 x denně menšími dávkami a štěně až 5× denně menšími dávkami.
Doplňuji:
Měl jsem psi.

marci1

Nejsem odborník „na slovo vzatý“, ale pokud se jedná o dospělého psa, je možno krmení jen 1× denně, nejlépe odpoledne nebo večer. Pokud by byl obézní, tak ráno a pokud již hodně starý, tak ráno 1/3 krmiva a večer 2/3 krmiva. 🙂