Adidaska

Když králík pelichá, může být březí?

Ahoj, máme 4 králíky, z toho 3 samice a 1 samce. Připustili jsme jednu samici se samcem, už je to měsíc a je tlustší a vypadávají jí chumly chlupů. Může být březí, nebo je to příznak něčeho jiného?

Odpovědi
anonym

Když králík pelichá, může být březí,nemá to na nic vliv.
Pokud jak píšeš,že už jsou chumly,tak si už bude možná stavět samice hnízdo.
Doba březosti trvá u králice v průměru 31 dnů ode dne zapuštění.
Délku březosti ovlivňují i podmínky chovu. V zimním období se mláďata rodí později.
Měla bys vědět ,kdy jste jí připouštěli,od toho termínu si spočítat 30 dní plus mínus.
Ještě se dá březost zjistit palpací,tedy pohmatem.
http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=rozmno­zovani

lexx

ano, velmi pravděpodobně