Avatar uživatele
bolak

Když koupím barevnou tiskárnu, může se stát že jedna barva dojde?

Nikdy jsem tiskárnu neměl, takže se možná ptám hloupě. :)
Doplňuji:
terry: Já to myslím tak, že když koupím barevnou náplň do tiskárny a budu tisknout věci které budou mít převážně zelenou barvu, jestli může nastat situace, kdy zelená barva prostě dojde.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka před 4554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Děda Louda

Samozřejmě. Proto jsou šikovnější tiskárny pracující s jednotlivými barvami. Doplňuješ pak pouze tu, která došla.

Některé používají kombinované náplně, jenže dojde-li jedna barva, musíš koupit celou novou kombinovanou náplň.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nedojde!! Dostaneš dostatečnou výstrahu od tiskárny a pokud ji nebudeš akceptovat tiskárna tisk zastaví. Pokud i tento krok obejdeš ( dá se ) inkoust dojde a může to mít dost neblahé a finančně náročné následky.
Jaké , to záleží od typu a značky tiskárny.

Jednou ale do šrajtofle stejně budeš muset sáhnout, kartridge nejsou bezedné. Naopak jsou titěrně malé. Mívají obsah inkoustu 9 – 25 ml.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Náplně do tiskáren jsou buď černé nebo barevné. V barevné je základní spektrum a z toho se míchají podle potřeby všechny další odstíny.
Takže ti ta např.zelená nedojde, protože se míchá z těch barvev.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

U tiskárny Epson mám separované inkousty – černý, červený, žlutý a tyrkys. Pokud některý z inkoustů dojde, tiskárna odmítne pracovat a bliká výstražné světýlko. V software to má tak nastaveno, že se mi na monitoru objeví tabulka, kde je graficky znázorněno, kolik inkoustu v každé kazetě zbývá, nemusím to odhadovat.
Stejně tak je součástí software test tiskárny, případně i vyčištění trysek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

A ty myslíš, že nedojde? A kde by se pořád brala barva?
A co nebarevná tiskárna? Tam to platí nebo neplatí????

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet