manon

Když kapr (potažmo jiná ryba) přijde o šupiny, dorostou mu?

Myslím situaci, že kapr se někde odřel a přijde o pár šupin. Když se mu to zahojí, narosotu mu nové šupiny na tom místě?

Nejlepší odpověď
BANAN93

když se mu šupina jen uvolní – bez poškození tkáně tak ano – když je to hlubší jizva tak na té jizvě už šupiny nemá

Další odpovědi
Drap

Pokud neni jizva a protržená kůže, tak v přírodě teoreticky šupiny dorostou. V našich vodách je však většinou problém s tím, že když je kapr odřený, tak dříve než mu stačí šupiny narůst, chytne do toho místa plíseň, která se postupně šíří, až ryba uhyne.

bolak

To ti prodali nějakej zmetek ne? I když kapři už se nějakou dobu šlechtěj, viděl sem kdysi pořad, kde vo tom mluvili, že konkrétně u kaprů existuje nějaká genetická vada, že jim nerostou šupiny, tak se čaši rozhodli je třídit a pak mísit tyhlencty mutanty jen mezi sebou, aby to měl člověk dnešního typu bez práce.

manon

bolak: No zmetek to není, ale asi se s někým popral :)
Tomu našemu šupiny stopro nestihnou narůst, ale napadlo mne, jak by to bylo dál v přírodě…