sesednizkola

Kdyz jste nekde v cizine, navazujete kontakty s domorodcema?

Bavite se s lidmi co tam ziji? Nemyslim prodavacky v krame ani servirky ktere se zeptate jak to jde, nikdo kdo se nestara o turisty..nor­malne. a popripade jestli treba uz jste si udelali takhle par pratel s kterymy jste v kontaktu a pisete si, za rok se treba nekde zase sejdete :) je zajimave mit prstele v cizich zemich, bohuzel vsechny cizince co znam ziji zde. Je zajimave, ze vsichni vetsinou melou anglicky a cesky ani slovo naucit se:D

Mysgim, ze spousta cizincu zijicich v cesku mluvi anglicky a i kdyz jsou tu leta, neuni sovo cesky protoze to proste nepotrebujou. A cestina a slovenstina rozhodne nejsou svetove jazyky.

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – jasněže se v cizině bavím s ´domorodci´, třeba v Londýně jsem se nejlíp ze všech místních seznámil s klukem ze Španělska a holkou z Ghany…
😉
Ale třeba v Negevské poušti jsem si pokecal s tamními ´beduíny´…
😉
Jen – nenavazuju nějaké dopisovací vztahy, nerad píšu…
😉

Další odpovědi
led

Nemáte tak úplne pravdu, aj v exotickej Ázii a najdemokratickejšej cudzine sa mi podarilo dohovoriť slovensky a česky. Neverte, keď vám niekto tvrdí opak, slovenčina a čeština sú svetové jazyky, našinci sú všade.
A ľudia, s ktorými si rozumiete (nemyslím jazyky, ale myslenie), tí su všade, dokonca sa nám občas podarí aj opäť stretnúť.

Kelt

Ano, proto se učím cizí jazyky. Například na Mallorce jsem se seznámil s učitelkou z Madridu, v hospodě v Dublinu jsem si popovídal s Francouzkami a v Galway s místní policistkou. Vzpomínky zůstanou, na nějaké psaní to ale není.

kapka

Já přemýšlím, jak to napsat stručně a aby to bylo zároveň k pochopení. V Mongolsku jsme se seznámili s tolika lidmi, pobývali u tolika rodin… Jak ve městech, tak ve stepi u pastevců. Tam to jde velmi snadno. Manžel navíc hodně lidi už znal z minula. Další jsme poznávali nově. Zážitků by bylo na knihu.
Všude jsme si povídali s lidmi, v Rusku celou noc s partou vodaku při prespavani na nádraží, pristi noc s nějakým oficirem. S pruvodcima ve vlaku, s našimi vězniteli, když nás zavřeli na hranicích :D Oni byli v pohodě, všude jsou supr lidi.
Čtyři dny a noci (celková cesta byla mnohem delší) v jednom kupé se dvěma Anglicanama, to si povídáte na nejrůznější témata, i když neumíte téměř slovo anglicky. :) S těmi pak byla ještě par let i nějaká ta korespondence. Z Astralie nam poslali balík s dárky (trička, plysovy hrajici koala a další drobnosti). A k narozeni dcery pak po case poslali plysovyho medvidka.
Dva dny cesty v jednom kupé s významným ruským fyzikem, o výzkumu vedeni elektriny vím vše :D :D
To dopisovani a setkávání si myslím vetsinou v realu až tak idylicky nefunguje, jak v otázce popisujete. I když mohou byt po nějakou dobu i výjimky. :)

sesednizkola

Gecco: tak holka z Ghany ani kluk ze Spanelska rozhodne nejsou v Anglii domorodci :D ale v pohode) led: jasne dobry jen upresneni

gecco

Sesednizkola – jasně, to byl joke, protože ten Španěl byl výčepní v báru, který jsem si tam stihnul oblíbit a ta holka byla fakt nejkrásnější ´angličanka´, kterou jsem do té chvíle potkal…
😉

led

sesednizkola, máte pravdu čeština a slovenčina nie sú v zozname svetových jazykov, ale to, čo píšem je z vlastnej skúsenosti zo zahraničných ciest po celom svete.