Mravenec

Když jsou na dortu svíčky, musí přeci kapat vosk. Jak se to pak dělá? To se „seškrábne“ a vesele hoduje?

Ve spoustě filmů nebo i v životě, když se sfoukávají svíčky, sfoukne se i vosk… Chutný dort.. 😁

Nebo jsou dortové svíčky nějak nezávadné ?

IceT : Díky, takhle jsem to potřeboval. ;-

Nejlepší odpověď
iceT

Asi se budeš divit, ale existují i svíčky, ze kterých vosk nestéká po vnější straně, ale svíčka se při hoření bortí směrem dovnitř. Navíc toho roztopeného vosku kolem notu není tolik. A v naší rodině se třeba na dort svíčky nikdy nedávaly.

🙂
Navíc si myslím, že z trochy vosku by se snad nikdo nepoto…, víš co…

ptáč

A když svíčka dohoří, otočí se a zapálí z druhé strany.

anonym

Jo,ale většinou se sfoukávájí tak brzo,že vosk ani neukápne.