Když jsou dobrovolní hasiči, proč nejsou i dobrovolní zdravotníci ?

Nejlepší odpověď
annas

Jsou. Např. v Českém červeném kříži – humanitárním občanském sdružení, případně jiných nevládních organizacích. Jsou součástí integrovaného záchranného systému.
Dobrovolní zdravotníci ČČK ve zdravotnických službách slouží jako náhrada nižších zdravotnických pracovníků ve zdravotnických zařízeních při krizových situacích, jako lektoři školení Mladých zdravotníků I. a II. stupně a Základní norma zdravotnických znalostí.

Více zde: http://cck-br.webnode.cz/do­brovolna-sestra-cck-dos-cck/

Další odpovědi
Sůwa

V rámci Červeného kříže byli dobrovolní zdravotníci, jen nevím jak to je teď. Jenže dobrovolní hasiči se rádi scházejí v hospodě, takže jsou hodně viditelní. Zdravotníci tak populární nikdy nebudou, kde by se asi mohli scházet? V hospodě těžko…

www

Ano, jsou v rámci ČČK a více zjistíš o jejich funkci kontaktem zde:

Zdroj: www.cervenykriz­.eu/cz/interma­pa.aspx?KrajId=0