Iváneček

Když jsou černé skříňky v letadle nezničitelné, proč se celé letadlo nestaví z tohoto materiálu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejsou nezničitelné, ohni nedokážou odolávat déle, než např. 30 minut. Díky své kompaktní konstrukci a použitému materiálu vydrží velké mechanické zatížení. Kdyby se ale takto stavělo letadlo, vážilo by třeba dvakrát tolik a nebylo by schopné letu.