Monzenk

když jse člověk tlustější, musí mít jiný padák ?

120–130 kg

Odpovědi
Löwe

Ne.

lexx

čas volného pádu (a tedy i rychlost jako funkce času) je nezávislá na hmotnosti tělesa, sice úvaha platí pro vakuum a nejde o volný pád ale aerodynmicky bržděný

Dochy

Nejsem parašutista, ale tipuji, že ano. Teda předpokládám, že nebude přímo problém s bezpečností, že by se padáku utrhli šňůry, ale pokud budete mít menší padák budete padat rychleji. A že jsou k sehnání různé velikosti padáků je vidět třeba na tomto e-shopu:
http://www.jump-tandem.cz/cs/eshop­/hlavni-padaky/icarus-extreme-vx.php
Nějaké pojednání je na:
http://www.adrex­.com/cz/vzduch/pa­rasutismus/clan­ky/menit-velikost-padaku-inteligentne-aneb-jak-vybirat-padak/
Pokud jsem dobře pochopil, pak jde zejména o to aby vlastnosti padáku vyhovovali stylu a potřebám parašutisty (samozřejmě pokud výrobce udává bezpečnou maximální hmotnost zátěže asi ji nebude nikdo soudnej překračovat)

Dochy

lexx: sorry, ale píšeš blbosti, sám si v odpovědi odporuješ.
„padák“ – (z dotazu) – „rychlost VOLNÉHO pádu“ – „nezávislá“ – „uvaha jen pro vakuum“ – „nejde o volný pád“.
Cos tím tedy vůbec chtěl říct?

Human

Ze vo vakuu je rychlost padu rovnaka pri vsetkych predmetoch (bez ohladu na hmotnost predmetu). Vo vzduchu je rychlost brzdena odporom vzduchu voci predmetu (v tomto pripade rychlejsie padaju tazsie telesa).