pizlicka

Když je žena HIV pozitivní a dcera bohužel také, jaká je pravděpodobnost, že muž je zdráv, mají-li onu dceru spolu?

tak nevím, udajně partnerka HIV pozitivní, bohužel dcera také, ale její partner tvrdí, že je zdráv. Je to možné?? DÍTĚ MAJÍ SPOLU

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud s ženou nespává, tak ano. Teoreticky by i to bylo možné, ovšem v reálu bych to bral jako pohádku.

Další odpovědi
Lgee

Miziva

krpik

Jedině kdyby se nakazila až po styku jinak asi HIV má .To by byla hodně malá šance že by se nenakazil

Cenobita

Je možné více variant:

žena se nakazila už před otěhotněním, a přenos HIV viru z ženy na muže neproběhl (uvádí se pravděpodobnost 1:10, že 1 z deseti se nenakazí – má štěstí)

žena se nakazila v průběhu těhotenství, např. krevní transfúzí, nebo rizikové sexuální chování

žena se nakazila při porodu, ale pak není zcela jasné jak by se dcera nakazila od matky, možná by se mihlo dítě nakazit při kojení od HIV matky, protože její infekce nebyla známa

žena se nakazila až po porodu a pak nakazila svoji dceru – možností je více, třeba kojení, sliny