JájsemRaibek

Když je zemské jádro tak žhavé, jak to, že to nefunguje jako podlahové topení?

Jak to, že to tedy nehřeje zespodu, ale jen od sluníčka svrchu?

Nejlepší odpověď
mosoj

To říkáš jenom ty. Mně ve sklepě nemrzne a studna také nezamrzne.

Další odpovědi
Drap

Ale hřeje i zespodu. Vidět to můžeš třeba v hlubinných dolech. Čín hlouběji, tím tepleji.

Kepler

Ale hřeje, jenže nerovnoměrně. Na Havaji, na Sicíli a v místech tisíců dalších sopek je hic až moc. Kde je zemská kůra silnější, tam to nehřeje.

anonym

Protože kdyby už tenkrát při osidlování města/vesnice měli vyhloubenou hlubokou jámu, než se trochu rozestavěla, tak by pak lidi pak nechtěli platit za plyn a to by mocipánům nelíbilo a proto se přírodní podlahové topení nevyužívá. Už dávno se to vědělo a navíc nikomu se moc nechtělo kopat. Nebyly bagry, čas ani chuť. Každopádně kdo má známého bagristu a chystá se stavět, tak to může otestovat a pak nám tu dát echo s nějakou zajímavou otázkou kolem toho. Např. Proč mi hřeje ve sklepě podlaha, když jsem kopal pouze 5 km do hloubky?

Mc Merkurion

… to musíš chodit po mlatě, a ne mít kdejakou podlahu, a ještě izolaci, paj se nediv, že nehřeje …
… jinak přeci existuje zámrzná hloubka …

hapiky

Je to podobné jako na slunci: Uvnitř jsou teploty milióny stupňů, na povrchu je to „jen“ asi 6tisíc stupňů.V atmosféře to jsou zpravidla zase milióny stupňů.

Cenobita

Funguje, ale musíš si to topení zapnout.

Emefej

Funguje a hřeje.