dgfdgf

Když je zedník řemeslník, tak co je třeba lékař?

Nejlepší odpověď
annas

V minulém režimu byly tři kategorie – dělník, zemědělec, ostatní ´- pracující inteligence.

Soukromníci (řemeslníci) živnostníci) jako povolání neexistovali (na rozdíl od Polska nebo Maďarska),, pracovali ve státním nebo družstevním sektoru, takže se řadili do kategorie dělník.

Dnes se tento typ kategorií nerozlišuje, myslím si, že se uvádějí kategorie např. podle placení daní, nebo podle zaměstnavatele – zaměstnanec – ¨státní nebo v soukromém sektoru, společnosti atd., soukromník – majitel, řemeslník, odborník – třeba psycholog, psychiatr, lékař atd.

Podle toho se pak uvádějí kategorie , kterou funkci kdo vykonává v různých oborech činností – učitel ve státní nebo soukromé škole, stejně lékař.

Jinak lékař je odborník v lékařství, může být zaměstnanec nebo soukromník.

Zedník je řemeslník, který může pracovat jako soukromník nebo zaměstnanec.

Další odpovědi
dubraro

Pracující inteligence.