RyuzakiKate

Když je ve filmu hlavní hrdina, je v pornu pohlavní hrdina?

Když už se tu někdo ptal, jestli je společnost přesexovaná a podobně…

Nejlepší odpověď
annas

Každý má jiný pohled na hlavního hrdinu v literatuře, filmu, dramatu, ať jde o rozdílné pohlaví, tedy o muže či ženu.

Když je kapela Pohlavní nádraží, proč by někdo „hrdinu podle pohlaví“ , který vystupuje v pornu, nepojmenoval jako „pohlavního“ hrdinu.

Brala bych to tak, že tento hrdina vzbuzuje jistým způsobem pozornost,, a to v kladném n. ironicky , třeba i v záporném smyslu. Pro někoho se stává „pohlavním“ hrdinou.

Nebo se dá také nazvat pohlavní hrdina žertovně, tedy kvůli tomu, že má na hlavě krásné vlasy, takže příd. jméno se týká povrchu hlavy.

" Kdysi ženy měly „pohlavního“ zboží dost, bylo velmi krásné, dlouhé, husté a měkké". (Neruda)..

Ani hrdina nemusí být nejchytřejší a nejdokonalejší. Záleží na tom, jak ho kdo vidí.....
Doplňuji:
Ad Kelt, pojem „pohlavní hrdina“ v češtině neexistuje. Jde o nadsázku, nesprávně utvořené přídavné jméno. 🙂

Proto je třeba ke spojení přistupovat jako ke hříčce se slovy.

Další odpovědi
Kelt

Hlavní nebo pohlavní hrdina je ten, který je nejvíce v akci, nejvíc dokáže, má největší výdrž a pod. To platí, pokud je více aktérů ve filmu. Zajímalo by mne, kdo je zmíněný hrdina ve scéně, kdy aktérka používá Robertky, různé druhy zeleniny, a další pomůcky?

marci1

Tento termín neexistuje. Člověk může jít např. po hlavní třídě.

Kotja

🙂

annas

Ad Kelt, pojem „pohlavní hrdina“ v češtině neexistuje. Jde o nadsázku, nesprávně utvořené přídavné jméno. 🙂