sesednizkola

Když je v technickym popisu napsáno „Karta microSDHC až 16 GB“, bude fungovat větíš kapacita??

Potřebuju rozšířit pamět telefonu Nokia C5–00 a dočetl jsem se, že bere karty microSDHC až 16 Gb, když tam dám 64 Gb tak bude to fungovat? Myslím, že by to mělo být jedno?

Odpovědi
setapouch

Může a nemusí. Některé operační systémy prostě skutečně nezvládají některé souborové systémy nebo formáty vč. jejich výhod (např. vysoká kapacita). Zkus ji a uvidíš sám.

arachis

na 99% ne, možná bude problém najít i tu 16 ,která se chytne

a623682@drdr

64GB SD krata 100% fungovat nebude, protoze uz se nejedna o SDHC kartu, ale SDXC kartu. 64GB karta, i kdyz vypada uplne stejne, se dost lisi „vnitrnostma“.