skorcovaz

Když je v receptu napsáno máslo, můžu místo něj použít stejné množství margarínu?

Konkrétně Heru.

Nejlepší odpověď
mojitek

zcela určitě ne.Máslo je z MLÉKA a margarín je z „kytiček“ čili má úplně jiné vlastnosti a chuťově je úplně někde jinde.To tam radši nedávejte vůbec nic..

Další odpovědi
annas

Souhlasím s mojitkem. Vyzkoušené – máslo je máslo. Chuťově se pečivo z másla nedá srovnat s pečivem z náhražky. Poznat především u vánočního cukroví – kdo peče z másla, kdo používá ostatní tuky. Peču raději méně, ale z másla. Někomu třeba jiná chuť nevadí, ale mně ano.

Vyhlášená cukrárna v jednom městě – Dejmal – vynikající zákusky, ale jen z másla…

Sůwa

Máslo už dávno vůbec nepoužívám, ale musí se použít k různým účelům jiné tuky. Třeba zrovna do krému jsem používala EASY, jenže to už nedělají, tak DELA créme, nebo Stella s máslovou chutí. Hera je jen na pečení.

hanulka11

určitě ano ,

já tedy spíš dám 1/2 na 1/2 ale nemáš-li máslo nevadí pokud je to do těsta …krém rozhodně z hery nedělej nebyl by pevný jako z másla

pok

anonym

Počkat, které máslo se vyrábí z mléka? Myslíte to za 40 korun? Takže Hera je přece určena k pečení, ne? Aspoň tomu tak bylo. Jestli jde o vánoční cukroví tak i sádlo…

jmhad

můj šéfkuchař dává zásadně místo másla margarin s máslovou příchutí.Je třeba šetřit a v konečném výsledku se to nepozná.Na chlebu ano, v těstě či v omáčce ne.

bubukaa

já myslím že by to ničemu nevadilo

mojitek

czechrapsind : Já vím kolik stojí máslo,dá se sehnat i za 30,–ale neřešíme ceny výrobků.Pokud je v receptu uvedeno máslo,tak jej nelze nahradit margarínem,nebo jinou náhražkou.Výsledek minimálně v chuti je pak ouplně jinej

annas

Ad mojitek. Souhlasím s vámi. Vyzkoušené – máslo je máslo. Chuťově se pečivo nedá srovnat s margarínem. Poznat chuťově především u vánočního cukroví – kdo peče z másla, kdo používá náhražku.