Strange

Když je v Evropě horko, tak v Africe je zima?

Nejlepší odpověď
quentos

proč by měla být, vždyť Afrika je od Evropy kousíček. Dělí nás jen průliv.

Další odpovědi
Vašek123

Jak na jaké polokouli, jestliže myslíte Afriku severní, tak tam je léto jako tady, a jižní je odvrácená od slunce, takže tam je zima.

mikee.nikee

Ne
PS: Není horko jen v Evropě.

MK44

Když je na severní polokouli letní období, je na jižní polokouli období zimní. Afrikou prochází rovník a tedy Afrika leží na obou polokoulích.

Když je v Evropě horko, vůbec to nevypovídá o tom, jak je někde jinde. Nezbývá než si zjistit, kolik stupňů kde mají – třeba v Maroku, v Keni nebo v Jihoafrické republice.

Předpověd podle BBC pro

  • Marakéš v Maroku: v noci 23°C, ve dne 43°C.
  • Nairobi v Keni: 13°C / 20°C
  • Kapské město: 7°C / 15°C