Jan Kunčar

Když je uvedena nadmořská výška města nebo vesnice (jedním číslem), vztahuje se k určitému objektu? Ke kterému?

Odpovědi
gecco

Pokud nejde o vysloveně ´placaté´ město (místo), musí být uvedena nejen nadmořská výška, ale i umístění nivelačního bodu…
Třeba Praha má uvedenu – 177 m n. m. – 399 m n. m. …
😉

Luxx

je to průměr hodnoty nejnižšího bodu a hodnoty nejvyššího bodu v rámci katastru obce a v tom případě se jedná o střední nadmořskou výšku

jiný případ je nejvyšší/nejnižší nadmořská výška, ta už se vztahuje ke konkrétnímu bodu