Michal Kole

Když je řidič papírově odpočinutý, je kontrolován Policií České republiky zda je odpočatý i fyzicky a psychicky ?

Viz reportáž na zpravodajském kanále a portále ČT24 veřejnoprávní České televize http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/233947-policie-se-zameri-na-dalkove-autobusy-chce-zabranit-nehodam/

Např. zda se před jízdou nepohádal s manželkou nebo jej nevytočila pubertální dcera nebo zda nemusel řídit soukromé auto (někam vezl kamaráda přes nos), …

Nejlepší odpověď
zzzzz

ne jen jim dá kartu do tachografu a oni si stáhnou data, nebo to kontrolují podle kolečka.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Celý režim přestávek je nesmysl, ale něco takového tady být musí. A ušít každému jednotlivému řidiči na míru zákon o přestávkách specielně pro něj nelze.

Například, když jedeme ve dvou řidičích zpátky z chorvatska a projíždíme kolem mého baráku, tak já nesmím vystoupit a jít domu, aby ten zbytek 20 km kolega dojel. Né, podle nařízení 561/2006 musím jet s ním až do garáže a pak třeba vlakem domů. Protože kdyby jej chytili a já tam jako druhý řidič nebyl, jsou za to pokuty v desítkách tisíc.