bolak

Když je pro evropany amerika „zámoří“, je i pro američany evropa „zámoří“?

Používají v usa anglický ekvakvilent toho slova?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. Mají na to výraz „overseas“ a označují tak především Evropu.

Další odpovědi
Lucijej

Tak zámoří je všechno, co je za mořem a je jedno, ze které strany to je :o)

arygnoc

logicky – áno.

ale logika je nie pre mnohých pochopiteľný výraz.

bolak

quentos: předevšim? takže zámořím označuojou prostě všechno co je za vodou, afrika, austrálie, bavorov?

my tenhle termín používáme ale jen pro ameriku ne? nebo nepomatuju si že bych to slyšel ve spojení třeba s afrikou…

quentos

no, jestli to nebude tím, že od Afriky nás dělí jen Gibraltarský průliv ;{)> od Amíků jsem slyšel zámořím označovat skutečně spíš Evropu. Je to vlastně logické, protože když si to tak vezmete, tak nejzápadnější cíp Severní Ameriky už zase sousedí s Asií, takže přes oceán opět nemusíte ;{)>

bolak

jo to já zas nevim takovýhle věci, já měl do deváty třídy na obalu žákovský knížky vlevo nalepenou samolepku s písmenem Z a na pravé straně zase s písmenem V, abych se zorientoval (sever a jih, to jsem zase věděl, na tyhlencty nahoru a dolu strany, to sem byl zase kabrňák)

..jinak samozřejmě úplně blbej taky nejsem, kde je afrika vim, je to tam někde na budějice..