DAM

Kdyz je osoba v s.r.o. jednatelem, musi byt povinne i jejim zamestnancem?

Jakou formou potom ma dostavat plat-prijem?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jednatel je statutárním orgánem a není ke společnosti v zaměstnaneckém vztahu. Funkce statutárního orgánu společnosti není druhem práce ve smyslu paragrafu 29 zák. práce. Vznik a zánik tohoto právního vztahu není upraven pracovněprávními předpisy a řídí se obsahem společenské smlouvy.

Ale to neznamená, že jednatel nemůže být současně i zaměstnancem. Za jistých okolností je to možné (náplň práce v zaměstnaneckém poměru nesmí být totožná s prací jednatele).

Zdroj: http://www.elaw­.cz/clanek/jed­natel-jako-zamestnanec-spolecnosti