sesednizkola

Kdyz je nekdo v konkurzu/in­solvenci a splati ji celou, ma narok take na vymaz z rejstriku za 3mesice nebo normalne 5let?

Celou myslim ve 100% vysi driv jak za 5 let. To by melo byt za 3 mesice, ze?

Odpovědi
Zaibatsu

Jde to tak, samozřejmě.

Po tom, co je splněno, tak insolvenční správce podá ins. soudu konečnou správu, ta se vyhláškou vyvěsí, poté se schválí konečná zpráva (například kvůli výši odměny insolvenčního správce) a nakonec se vydá usnesení o splnění splátkového kalendáře. Soud to dělá z moci úřední i bez návrhu.

Důležitý ovšem je nezapomenout, že osvobození od zbytku dluhů se dělá pouze na návrh dlužníka. Sice dlužník splnil na 100%, jenže s příslušenstvím (úroky z prodlení apod.) ke dni schválení splátkového kalendáře.