Avatar uživatele
Pokročilý

Když je někdo u Vás v podnájmu je to stejné jako kdyby byl u Vás v nájmu?

Doplňuji:
Platí to i u obytných prostor? Toto je na nebytový prostor, ne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

beer ten zákon na který si dal odkaz už více než rok neplatí.

Je to složitější, nájemník jsi pokud ti to pronajal vlastník (ten zapsaný v KN). Podnájemník je ten, kdo si pronajme byt od člana bytového družstva.

Alespoň tak to chápu já.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Podnájem obecně:
§ 2215

Podnájem bytu
§ 2274 - § 2278

zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník účinný od 1.1.2014

http://business.center.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Není to stejné, viz nájem a podnájem http://business.center.cz/….


Avatar uživatele
Bronzový

Při nájmu vlastník bytu (nebo domu) pronajímá celý byt (nebo dům).

V případě podnájmu nájemce nějakého bytu (nebo domu) umožňuje další osobě (se souhlasem majitele) užívání části nemovitosti (např. 1 pokoje).


Avatar uživatele
Stříbrný

Jiří, není to stejné z právního hlediska.
Třeba ten co je v podnájmu u Vás nedosatne příspěvek na bydlení.

Vždy bude záležet na smlouvě a na problému, který netuším, kam směřujete.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

jiriii

Už jsem na to taky přišel:-D Takže se dá i říct že ten komu pronajmu byt je NÁJEMCE a kdyby třeba nájemce chtěl pronajímat třeba i jen část bytu(s mým svolením) ta by to pronajal PODNÁJEMCI.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.