jiriii

Když je někdo u Vás v podnájmu je to stejné jako kdyby byl u Vás v nájmu?

Doplňuji:
Platí to i u obytných prostor? Toto je na nebytový prostor, ne?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

beer ten zákon na který si dal odkaz už více než rok neplatí.

Je to složitější, nájemník jsi pokud ti to pronajal vlastník (ten zapsaný v KN). Podnájemník je ten, kdo si pronajme byt od člana bytového družstva.

Alespoň tak to chápu já.

Další odpovědi
klumprt

Podnájem obecně:
§ 2215

Podnájem bytu
§ 2274 – § 2278

zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník účinný od 1.1.2014

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcansky-zakonik/cast4h2d2­.aspx#cast4h2d2o3

beer

Není to stejné, viz nájem a podnájem http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/najem_ne­byt/zneni.aspx.

Pepa25

Při nájmu vlastník bytu (nebo domu) pronajímá celý byt (nebo dům).

V případě podnájmu nájemce nějakého bytu (nebo domu) umožňuje další osobě (se souhlasem majitele) užívání části nemovitosti (např. 1 pokoje).

cukrar

Jiří, není to stejné z právního hlediska.
Třeba ten co je v podnájmu u Vás nedosatne příspěvek na bydlení.

Vždy bude záležet na smlouvě a na problému, který netuším, kam směřujete.

jiriii

Už jsem na to taky přišel:-D Takže se dá i říct že ten komu pronajmu byt je NÁJEMCE a kdyby třeba nájemce chtěl pronajímat třeba i jen část bytu(s mým svolením) ta by to pronajal PODNÁJEMCI.