Mára.kunta

Když je někdo trestně stíhaný, dozví se to jeho zaměstnavatel?

Když někoho stíhají a on dostane třeba podmínku. Pokud chodí do školy, tak jestli se to dozví i ve škole?

Odpovědi
klumprt

Policie zpravidla vyžaduje pro trestní řízení posudek od zaměstnavatele a ten se tak dozví, že dotyčný zaměstnanec má oplétačky s policií. Záleží, jak tu žádost policista napíše, ale zaměstnavatel by se z ní nemusel ani dozvědět kvůli čemu přesně je dotazován..
V některých případech je třeba vyžádat i posudek ze školy v případě studenta. Myslím ale, že ne pokaždé.

ivzez

O odsouzení se dozví určitě,
o vyšetřování se někdy dozví, jindy ne.