Drap

Když je něco známo od nepaměti, od kdy je to přesně známo ?

Nejlepší odpověď
annas

Od nepaměti – buď člověk na něco nebo na někoho zapomněl, neuvědomuje si to, nebo jde o nevědomost či má špatnou paměť.

Už ve staročeštině existovalo slovo nepaměť. Dnes se užívá zpravidla v uvedeném spojení – od nepaměti.

Další odpovědi
kapka

To už si právě nikdo nepamatuje. 🙂

tom004

Někdy je to i taková berlička,jak potom,od kdy, nepátrat.Všichni ví,že to je,ale nikdo si nepamatuje od kdy,nebo se tím nechce zatěžovat,tak se řekne,že je to „od nepaměti“, a je to vyřešeno.