Stingo

Když je dohoda o provedení práce do 10 tisíc, jak se platí pojištění?

Musím si sám platit zdravotní jako samoplátce a i sociální pojištění?

Odpovědi
dubraro

Neplatí se.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/mzda-a-plat/307894-dohoda-o-provedeni-prace-a-dohoda-o-pracovni-cinnosti-2016-kolik-vam-strhnou

ivzez

Zdravotní pojištění:
Do 8 kalendářních dnů se musíte u své zdravotní pojišťovny přihlásit jako osoba bez zdanitelných příjmů – OBZP (nikoliv jako samoplátce) a hradit pojistné sám.

Sociální pojištění není povinné a nikdo se k němu nemůže přihlásit dobrovolně.
Tzn., že na sociálním pojištění nevznikne žádný dluh, jenom se nepojištěná doba nezapočte.

_________
Poznámka:
Dubraro neodpovídá přesně na otázku.