slipknotak

Když je dnes 0 stupňů a zítra má být dvakrát větší zima kolik bude stupňů ?

Nejlepší odpověď
eLx

0 celsiovejch je 32 fahrenheito­vejch, takže dvakrát větší zima bude 16 fahr., takže přesně –8.88888888888­889 stupňů celsia… :)
Doplňuji:
mosoj: zajímavý, takle jsem se na to nepodíval, možná máš pravdu, těžko říct.. je zvláštní, že lze celsiovu jednotku pár převody skrze fahrenhaity a kelviny dostat na naprosto jinou hodnotu (v podstatě jakoukoli).. něco bude špatně.. :)

Další odpovědi
mosoj

eLx":Já si ale myslím že správné to je ve stupních Kelvina.
Každý stupeň Kelvina má stejnou velikost jako stupeň Celsia. Kdežto stupeň F je 5/9 stupně kelvina a navíc jeho definice je jaksi pofiderní- přímo emerická !

Pak by to bylo takto :

0oC = 273,15 K půlka je 273,15/2 = 136,57 K

136,57 K = – 137,58 o C

Dvakrát tak vetší zima než 0oC je tedy –137,58 oC

hanulka11

já nevím, asi dva pod nulou ne?

DDarent

Spíš byses neměl koukat na Brainiac!!!

arygnoc

brrrrrr, to je zima!

ideálmí teplota je kolem +30.

baghira

Nic takového jako zima neexistuje, je jenom špatně oblečený člověk.

gepik

Mi to přijde jako matematická otázka, takže při násobení nulou je výsledek pořád nula.