Když hodím pavouka či jiný "nelétací" hmyz z balkonu, přežijou to? I třeba 10 patro...

P.S. Je mi jasný že jsou lehoučtí a tím pádem by to neměl být problém..ale i tak mě to zajímalo :-D

Odpovědi:

Pokročilý

nestane se mu nic
to ví už každý malý dítě
jen gecco to neví
;-)

Zlatý

Nelze odpovědět - proč?? - protože FYZIKA...
___
1. nelze obecně stanovit odolnost hmyzu proti nárazu (přetížení)
2. nelze obecně stanovit součinitel odporu "hmyzu" při letu (pádu) atmosférou
3. nelze obecně stanovit hustotu "hmyzu"

Stříbrný

pavouk vypustí jemnou niť a ta brzdí jak padák

Bronzový

právě proto, že je lehký, tak by se mu snad nic nemělo stát

připomíná mi to otázku, kterou jsem měla v testu u zkoušky ze systematické zoologie - Jmenujte druh ryby/plaza/obojživelníka, který umí pasivně létat, aniž by byl vržen.. :D

Zlatý

Rychlost pádu ve vakuu nezáleží na hmotnosti, je stejná pro všechna tělesa na Zemi !!!!!. Pírko bude padat stejně rychle jako kilové závaží !!!
V atmosféře se projevuje aerodynamický odpor který rychlost pádu tělesa zpomaluje. Rychlost pádu záleží na poměru plochy tělesa a jeho hmotnosti. Hmyz má malou hmotnost a velkou plochu, jeho rychlost pádu se hodně zmenšuje. Navíc, protože má nízkou hmotnost, má i malou kinetickou energii. Oproti tomu jeho skořápka či obal je velmi pevný a proto se nepoškodí při dopadu.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Mosoji - vakuum pomiňme, o tom otázka není...
;-)
Navíc nejde ani tak o pevnost vnější kostry, jako spíše o přetížení, jemuž je při nárazu vystavený ´vnitřek´...
Opravdu si nedovolím tvrdit, že jakýkoli hmyz bez poškození přežije pád z větší výšky... A i tvrzení o nízké hmotnosti a velké ploše je velmi ´opovážlivé´ - co třeba šváb? - samice nelétají a tvar těla je poměrně rychle odporem vzduchu při pádu otočí ´hlavou dolů´... Pravda - mezní rychlost pádu v atmosféře jsem neměřil...
:-D

Zlatý

gecco

No jo, Střevo, gecco totiž choval pavouky a ví, že pokud takový pavouk spadne třeba z metru, může to pro něj být smrtelně nebezpečné...
:-DD

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.