Michal Kole

Když heská výčepní a servírka řekne, pánové počkejte, jdu narazit sud, jak se to dělá ? Jak se pivní sud naráží ?

Nejlepší odpověď
Drap

Dnes je to velmi jednoduché. V podstatě jen nasadí a utáhne. U klasických dřevěných , později i hliníkovách sudů , to bývalo poměrně složité. Sudy byly zacpána dřevěnou zátkou. Ta se musela vyrazit směrem do sudu, rychle zasunout trubka pípy, a dotáhnout rozevíracím šroubem. Muselo to být uděláno dost rychle a přesně, jinak se mohlo stát, že všechno pivo bylo mimo sud.

Další odpovědi
hanulka11

Dnes je to jednoduché – oddělá UH zátku a nasadí tzv. žehličku a utáhne a už je to – dříve to bylo složitější a mnohdy byla pěkná potopa .

anonym

Takhle by se to mělo dělat: http://www.you­tube.com/watch?v=ZW9PLdl­8yOI

dudu

Míšo, kolega Drap už Ti odpověděl., co však asi sděluje servírka, když na dotaz: máte prosím čistou odvětí, „ano včera jsem se koupala“??

elektrikář

Než se začala na děvěných pivních sudech používat na výčepním otvoru kovová objímka mněla narážecí pípa kuželovou zátku z hrubým závitem.O velikosti menší řípy. Dřevěná zátka se zarazila do sudu a honem se kuželová část pípy zašroubovala do sudu. Později byla v narážecím otvoru korková zátka. Jedna část narážecí pípy s gumovým těsnicím kroužkem se po nasazení upevnila v narážecím otvoru. Druhá část jehly s kohoutem se částečně upevnila v narážecím orvoru a zátka se srazila do sudu. Jehla se zasunula do sudu a utáhla.
Pokud se to neprovedlo rychle Mněli jste pivní sprchu.