Michal Kole

Když Helena Musilová ze seriálu Helena na TV Nova rodila Terezu 18 hodin, co na porodu může tak dlouho trvat ?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Porod začínáv momentě, kdy praskne plodová voda a končí ve chvíli, kdy vyjde placenta, která vychází zhruba 10 – 15 minut po dítěti.
Porod má několik fází. Nejdelší porod obecně mají prvorodičky.
První fáze otevírácí je nejdelší, kdy se uvolňují porodní cesty. U prvorodičky to trvá 10 –12 hodiny, u vícerodičky 6 – 8 hodin.
Během druhé fáze dochází k vypuzení dítěte a během třetí fáze se vyloučí placenta.
Pak je ještě doba poporodní – 2 hodiny, kdy rodička zůstává na sále a sleduje se, jestli nedojde ke komplikacím.
Na wiki i jinde to máš všechno popsané.

Další odpovědi
Mapel

Porodník by ti to vysvětlil odborně. Záleží od kterého momentu se počítá doba porodu. Ono to dítě mnohdy nechce ven. Ten vlastní okamžik kdy dítě vyjde z lůna matky je opravdu krátký, ale je to jen část doby porodní.
První doba porodní – otevírací
Druhá doba porodní – vypuzovací
Třetí doba porodní – porod placenty.

marci1

Záleží od kterého okamžiku žena bere začátek porodu ( když o tom vypráví ).

Zdroj: http://www.baby-cafe.cz/modules­.php?name=New­s&file=article&sid=1110­56

iceT

No,ono to vyjímečně někdy ani tak dlouho netrvá,ale opravdu jen vyjímečně.Teď jsem si přečetla,jak z rodičky vypadlo miminko cestou na sál.Odkaz dávat nebudu.
A já s mamkou jsme na tom byly obdobně,byla jsem na světě,než se mamka nadála.

opportunity

Ani se neptej. Ale věř, že celou tu dobu to bolí jak sfiňa.