doktorphlox

Když fotografujete např. nějakou akci, je lepší mít foťák celou dobu zapnutý, nebo ho každou chvíli zapínat a vypínat?

Co bere více energie?

Nejlepší odpověď
www

Při focení šetří víc energie vypínání, ale většina aparátů má úsporný režim(v nastavení), takže se sám přepne a nemusíš stále zapínat. Někdy je to výhodnější.

Další odpovědi
pokazdejinak

problém taky může být, když si pracně nastavíte všechny ty funkce – scénu, ostření, blesk, vyvážení bílé apod. :) a po vypnutí si to ten přístroj nemusí všechno pamatovat… :/

tom004

V otázce je slovo akce.Je těžké fotografovat,když musíte čekat,až se foťák po zapnutí aktivuje.To už je většinou po akci.A musíte se rozhodnout,jestli je důležitější šetřit energii,nebo mít TU fotku.