Když Evropská unie zakázala žárovky, proč nedala dotaci na ekologičtější LED žárovky, které jsou drahé a moc nesvítí?

Odpovědi
mojitek

to nevím proč nedali dotace,ale že by LEDky míň svítily???To rozhodně ne,navíc se o ně nespálíte a vydrží věky..

bazuka

Já bych řekl, že se zase jedná o kšeft !Totéž se dá říct o „úsporných“ žárovkách/výboj­kách. Svítíci vrstva se vyemituje cca za půl roku a i když má stejný odběr, svítivost klesá. Navíc obsahují rtuť – čili zase jen kšeft pro někoho.