bolak

Když důchodci v trafice prodávají poštovní známky za 13 korun a známka má cenu 13 korun,to znamená že z toho nic nemají?

Nebo jim to pošta prodává za nějakou jinou sazbu?
Doplňuji:
Pepa25: to maj pravdu, protože když je zákazníkovi neprodaj, tak si vydělaj víc..

Nejlepší odpověď
anonym

Je jedno, jestli je trafikant/ka dchodce či ne…
😁
Marže, kterou prodejcům známek poskytuje Česká pošta je cca 4% – tedy v případě známky v hodnotě 13,– Kč je to cca 0,50 Kč.

Další odpovědi
Pepa25

Mají to od pošty se slevou (viz mowla). Ale pokud mám zkušenost, tak trafikanti dost brblají, že marže je malá, tak je moc nechtějí prodávat.

mosoj

To právě to. Oni ji nekupují ( taktéž tisk), oni to dostávají k prodeji jakoby do komise. Takže když neprodají vrátí Poště. Kde je velký pohyb lidí – ( velký obrat) tak špatně na tom zase nejsou.

panxnotdead

Koupí jí tak za 11.. takhle to platí i u cigaret, tam je na krabičce tak 5kč a i na novinách něco málo je.

gagaga

jen poopravim mosoje, ze listky na tramvaj, nebo znamky si musi prodejce koupit sam za sve …jako cigarety a cukrovinky ..
neni to jako denni tisk a casopisy

  • iv-