bububabu

Když dron v noci za letu natáčí, musí u toho svítít?

Těmto věcem nerozumím a nevím, jak fungují.
Viděla jsem u okna ve tmě v dešti něco létat, zvuk si nejsem jistá, jestli jsem slyšela protože bydlím u silnice, kde je pořád nějaký hluk, ta věc svítila žlutě, mohl to být dron, co špehuje a natáčí lidi? Když jsem otevřela okno, tak se jakoby pozastavil a zhasl, okno jsem zavřela a po chvilce se vrátila a ta věc byla zase o něco blíže oknu, opět rozsvícený, v tu chvíli se začal vzdalovat a pak rychle zmizel v dálce. Pokud to nebyl dron, co by to mohlo být?

Nejlepší odpověď
dubraro

Mohl to být dron. Může v noci natáčet a nemusí svítit. Záleží jakou má kameru. Může mít citlivou kameru, které stačí například světlo měsíce nebo kameru infračervenou. Na to, aby například natáčel přes okno lidi v osvětleném pokoji, žádnou speciální techniku nepotřebuje.

BTW: Takové používání dronů je neetické a IMHO povede dříve či později k zákazu jejich amatérského používání.

Další odpovědi
Drap

Pokud to nebyl dron, tak to zřejmě byli mimozemšťané.

Cenobita

Vyrábějí se kamery, které vidí i v noci, takže nutně svítit nemusí, ale video je takové černobílé.

motýlemanuel

Ano, dnešní drony už mají poměrně dost kvalitní kamery, které dokáží točit i s minimem světla, takže to určitě možné je. Mám kamaráda, který má nějaký dražší dron a ten v noci točí překvapivě dobře. Sám také v poslední době uvažuji nad tím, že bych si nějaký pořídil. Mně by ale stačil jen nějaký obyčejný levnější. Docela se mi zamlouvají například RC modely, které mají tady: https://www.na­ovladani.cz/ Ty alespoň nejsou tak drahé.